Все в цьому світі має свою вартість та розробка дизайну не виняток, до того ж творчість складно вимірювати за шаблоном, а дизайн в основному і є творчістю, що несе в собі якусь смислову інформацію.
Дизайн насамперед це ідея того, у якому вигляді можна надати ту чи іншу інформацію споживачеві, так би мовити графічна оболонка з текстом.
Тому найдорожчим у розробці дизайну і є ця сама ідея, у кожного дизайнера свій підхід та стиль роботи, в ідеалі цих стилів кілька, зазвичай це говорить про досвід та стаж дизайнера, який згодом удосконалюється у стилях та своїх різнобічних підходах до однієї роботи.
Зазвичай про це говорить портфоліо дизайнера, яким і повинен спочатку орієнтуватися замовник при виборі дизайнера, якщо частина робіт подобається, то можна звертатися до дизайнера і починати діалог.
Чому частина?
Все просто, портфоліо це затверджені макети дизайнів, а стверджують їх інші замовники у яких найчастіше своє бачення того як повинен виглядати їх дизайн, як то кажуть у кожного свій смак і колір, найчастіше в портфоліо представлені роботи, які віддалено нагадують початковий задум дизайнера.
Не мало важливим у формуванні ціни на дизайн є технічна сторона роботи, яка ділиться на етапи:
1) Формат та обсяг кінцевого продукту дизайну.
Точне розуміння того, що повинно вийде, мова про обсяг і формат кінцевого продукту, наприклад: спочатку прораховується буклет А4 з двома бігами, а потім з'ясовується потрібен каталог євро формату на 12 сторінок, відповідно ціна значно відрізняється.
Текст, який можна редагувати, векторний логотип, якісні фотоматеріали,
Приклади: растровий логотип, який здебільшого потрібно малювати, що впливає на вартість.
Текст який написаний від руки на аркушах які відскановані, необхідний перенабір тексту що також впливає на вартість, до того вже не у всіх хороша каліграфія написання і іноді розібрати чужий почерк як не просто.
Надіслана фотографія для дизайну макета плаката А2, що за якістю підходить максимум для розміщення на сірниковій коробці і то з торця.
Б) кількість матеріалів
Приклад: потрібен дизайн листівки А4, і надсилається текст для розміщення Word на 10 сторінках, звичайно це не проблема розмістити таку кількість тексту на А4 листівці, але боюся без гарної лупи ніхто не зможе подужати мікро шрифт зображений на листівці, про якийсь дизайн тут і зовсім говорити нема чого.
Не маловажливим фактором залишається і побажання до майбутнього дизайну, і бажано їх висловлювати до початку розробки дизайну, а не після того, як надані перші ескізи, це і кольорова гама та загальні побажання.
На вартість розробки дизайну також впливає такий фактор як терміновість роботи, так часто вживана фраза «на вчора», це означає, що дизайнер повинен відкласти менш термінові роботи та зайнятися терміновою роботою, іноді у вихідні та нічний час.
Як визначається ціна на дизайн?
Це максимально точна інформація про майбутній продукт дизайну, інформація про матеріали та їх якість, точний опис побажань до майбутнього дизайну, терміни на виконання поставленого завдання, це ваше перше замовлення лили ви постійний замовник, наскільки завантажений дизайнер в момент замовлення і безліч інших дрібних факторів …, у кожного дизайнера чи дизайн студії є портфоліо з прикладами робіт та основний прайс, з базовими цінами на основні види продукції, які мають стати орієнтиром для вибору дизайнера, за параметрами ціна – якість.
P.S. Флаєр можна розробити як за 200 грн, так і за 1500 грн., за мінімальну вартість навряд чи хтось буде витрачати багато часу на вигадування супер ідей, підбір під них матеріалів, обробку цих матеріалів ..., ціна безпосередньо впливає на якість і оригінальність дизайнерської роботи!