Фотографії з інтернету для поліграфії

Чому більшість фотографій, які можна знайти за допомогою пошукових систем таких як Яндекс або Google та інших, у своїй більшості не підходять для розробки макетів поліграфічної продукції, зовнішньої реклами?

 

Для початку потрібно розуміти різницю до технічних вимог фотографій, між поліграфією та інтернет.

 

Для поліграфії зображення має бути високоякісне, чітке, відповідно така фотографія важитиме не один мегабайт (засновано на специфіці друку, яке полягає у співвідношенні складність друкованого процесу та якості вихідної продукції для сприйняття очима).

 

Растрові матеріали, що надаються в друкарні для подальшого друку, повинні бути не менше 300dpi на дюйм (25 мм), наприклад вихідна фотографія для друку на А4 (297х210мм), повинна бути в пікселях: 3552х2520пх і бажано без будь-якої компресії.

 

Компресія зображення - стиснення зображення шляхом поєднання схожих відтінків в один, призводить до зменшення ваги фотографії, але також погіршує її якість на рівні дрібних деталей, градієнтів, переливів, тіней.

 

Для інтернету використовується дещо інша схема, всі зображення використовуються для вставки на сайти і чим важче фотографія тим довше буде завантажується сторінка, а це може призвести до втрати відвідувачів які не дочекалися завантаження сторінки і пішли на інший ресурс, до того ж місце на серверах також не безкоштовне тому майже всі зображення проходять ретельну оптимізацію перед тим як розміщуватися в мережі на сайтах.

 

Також оптимізації зображень для інтернету допомагає фіксоване обмеження пікселів наших екранів, зазвичай є рекомендований дозвіл вказаний виробником це максимальна доступна величина зображення по пікселям, (піксель це одна крапка, що світиться на вашому екрані - світлодіод, кристал ...), зображення вашого екрану складається з безлічі таких пик Якщо ви змінювали хоч раз заставку у себе на робочому столі, то бачили рекомендовані розміри в пікселях (ширина на висоту).

Наприклад для монітора з екраном в 17” (337х270мм), оптимальним вважається заставка в 1024x768пх (пікселів), 1024 пікселів по горизонталі та 768 пікселів по вертикалі, які формують видимі вами зображення.

 

Більшість сайтів у мережі мають фіксовану розмірність по ширині в районах 800-1200пх (більше немає сенсу, так як за статистикою більшість користувачів використовують екрани до 17”, широкий сайт буде повністю не видно по ширині, а користуватися постійно прокручуванням ще й по горизонталі не зручно, а незручності призводять до втрати відвідувачів).

 

Відповідно зображення підганяються (оптимізуються) під ці 800-1200пх, а також дотискаються компресією так щоб зображення залишалося максимально зрозумілим, але важило якомога менше.

Порівняння:

 

Оптимальне зображення для поліграфії - А4 (297х210мм) - 3552х2520пх, без компресії.

Оптимальне зображення для монітора – 17” (337х270мм), - 1024x768пх, компресія залежить від колірної складності зображення та кількості дрібних деталей, але в середньому вона становить 75-50% (якість-вага зображення).

 

Висновок:

Різниця за якістю без урахування компресії складає в середньому 4-5 разів, що робить більшість фото матеріалів з інтернету не придатними для використання в дизайні поліграфії.

 

Якщо ви шукаєте фотографії в інтернеті для того щоб надалі використовувати їх для розробки дизайну макетів, поліграфії або зовнішньої реклами, то варто звертати увагу на загальну вагу в (мб, кб) і розмірність в (пх, px, пікселях), ніж вище Значення тим більше шансів, що це зображення підійде для роботи.

 

При пошуку через пошукові системи не забувайте ставити максимальну розмірність для пошуку зображень, це дозволить відсіяти дрібні фотографії, які 100% не підійдуть для роботи, що заощадить час.

 

Також у мережі існують фото банки, на яких можна купити високоякісні зображення, з найбільш поширених, що завоювали до себе довіру, можна відзначити: shutterstock, fotolia…

 

Не забувайте, що від якості вихідного матеріалу залежить остаточний результат і якщо для розробки макета використовуються спочатку неякісні зображення, то не варто очікувати хорошого результату у фіналі!

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови прямого посилання на basov.com.ua

Kyiv

Ukraine

лого basov